80425 – tajemniczy numer i niechciana subskrybcja

Od kilku lat operatorzy zobowiązani są do nałożenia ograniczeń dotyczących wiadomości o podwyższonej opłacie. Dzięki temu, „przypadkowo” nie znikną z naszego konta środki. Poza tym, telefony mają funkcję, która informuje, że wysyłamy wiadomość na numer Premium.

Jednym z numerów, który może nam napsuć krwi jest 80425. Okazuje się, że możemy nieświadomie otrzymać wiadomość o włączeniu subskrybcji do usługi playmb.mobi/pl. Najbardziej narażeni na dodatkowe koszty mogą być posiadacze kart SIM umieszczonych w routerach mobilnych.

W telefonie otrzymamy oczywiście powiadomienie o włączeniu niechcianej subskrybcji. W przypadku routera możemy tego nie zauważyć lub dopiero po jakimś czasie.

Okazuje się, że blokada SMS-ów premium to za mało, aby się ustrzec dodatkowych kosztów. Do uruchomienia subskrycji tego typu, wystarczy kliknąć w link lub reklamę na swoim telefonie.

Aby nie dopuścić do takiej „niespodzianki” niezbędna będzie blokada premium WAP na naszym koncie. Jeśli już tu trafiłeś prawdopodobnie spotkałeś się z numerem 80425. Prewencyjnie warto jednak sprawdzić, czy wymarła usługa WAP jest nadal aktywna na naszych numerach. Warto też przestrzec rodzinę i znajomych, aby nie narażać ich na niechciane usługi, z których i tak zapewne nigdy (z własnej woli) nie skorzystamy.

Problem dotyczy wszystkich operatorów, a więc klienci Play, Orange, T-Mobile, czy Plus nie są bezpieczni.

Post 80425 – tajemniczy numer i niechciana subskrybcja przez ostatnie 30 dni został odczytany 698 razy.