Jak sprawdzić siłę sygnału komórkowego w urządzeniu z Androidem?

Smartfony, podobnie jak zwykłe telefony komórkowe są nadal zależne od zasięgu w naszej okolicy. Dostrzegamy to szczególnie w momencie, gdy łączność internetowa zostanie przerwana lub działa w żółwim tempie. Wpływa na to wiele czynników jak warunki atmosferyczne, położenie czy ilość osób w okolicy, które próbują połączyć się z wieżą komórkową.

Jak sprawdzić siłę sygnału komórkowego w urządzeniu z Androidem?

Wskaźnikiem zasięgu są oczywiście kreski na pasku powiadomień, ale w łatwy sposób możemy sprawdzić siłę sygnału w naszym urządzeniu. Siłę sygnału, a więc stosunek mocy w decybelach (dB) zmierzonej do miliwata (mW) , który jest określany jako dBm.

Wynik wyświetlany jest na minusie i nie powinno to wzbudzać niepokoju. Należy pamiętać, że im większy wynik tym lepszy, co oznacza, że ​​siła sygnału wynosząca -80 dB jest lepszy niż -95 dB. Najlepszy sygnał komórkowy to około -50 dBm. Natomiast najgorszy i oznaczający możliwą utratę połączenia to -120 dBm.

Jak sprawdzić siłę sygnału w smartfonie z Androidem.

  • Przechodzimy do Ustawień
  • Następnie do Informacje o telefonie
  • Potem Stan karty SIM
  • Tam wyświetli nam się siła sygnału.

Wpis Jak sprawdzić siłę sygnału komórkowego w urządzeniu z Androidem? przez ostatnie 25 dni został wyświetlony 372 razy.