Jak zarejestrować kartę SIM w sieci PLAY?

play_rejestrWszyscy zdołaliśmy się już przyzwyczaić, że każdą nową kartę SIM musimy zarejestrować. Wszystko oczywiście przez ustawę antyterrorystyczną. Jednak po takim czasie możemy uznać, że nie taki diabeł straszny jak go malowano, ponieważ proces jest bardzo łatwy i musimy go wykonać w nieco bardziej skomplikowany sposób tylko za pierwszym razem. Później u każdego operatora możemy rejestrować nowe karty SIM przez Internet.

Nie inaczej jest też w przypadku największego operatora w Polsce, a więc Play. Kupując nową kartę, będziemy musieli udać się do salonu Play lub do punktu jednego z partnerów. Oczywiście będzie nam potrzebny dowód tożsamości ze zdjęciem.

Możemy też to zrobić u swojego listonosza, ale ta metoda może być przeznaczona dla starszych osób. Swój numer możemy sprawdzić przy użyciu kodu *127#. Musimy go podać listonoszowi, a także przekazać mu swój dokument tożsamości. Jeśli nasz numer będzie już zarejestrowany, otrzymamy SMS z informacją.

Klienci banku Millenium mogą zarejestrować kartę SIM na stronie bankowości internetowej.

Jeśli już mamy zarejestrowany numer w Play, możemy zarejestrować kolejny wysyłając z ważnego numeru SMS o treści ZAREJESTRUJ (numer telefonu) pod numer 676. Możemy też to zrobić dzwoniąc po numer 730 300 300. Kolejną kartę zarejestrujemy także w aplikacji Play24 lub na stronie, logując się do swojego konta.

https://youtu.be/qayXAAPpLTY

Artykuł Jak zarejestrować kartę SIM w sieci PLAY? przez ostatnie 30 dni został odczytany 468 razy.